Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

Sprawdź, gdzie kupić kabel koncentryczny.

W dużej liczbie domów znajduje się telewizor. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć interesujący dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną znajdziemy bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znaleźć można obecnie najróżniejsze kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi parametrami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia powinien zwrócić uwagę na jego istotne parametry. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Najlepszym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą istotnie zmniejszać jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm bardzo dobrze sprawdzają się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci teletechnicznych zarówno małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Dzięki temu wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to fuzja elementów różnego rodzaju. Zazwyczaj rdzeń wykonywany jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania płaszcza wykorzystywane są materiały niepodatne na wpływ negatywnych warunków pogodowych.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]