Srebrne monety bulionowe – obiecująca opcja inwestycji na przyszłość

Srebrne monety bulionowe – obiecująca opcja inwestycji na przyszłość

Chcesz nabyć srebrne monety bulionowe? Sprawdź goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety bulionowe, zwane również monetami lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób pragnących lokować swój kapitał w metale szlachetne. Niewątpliwie najpopularniejszym kruszcem także w tym rodzaju inwestycji jest złoto, jednakże w ostatniej dekadzie coraz więcej krajów wypuszcza srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zdobyły wiernych sympatyków, głównie wśród inwestorów z niezbyt bogatym portfelem.

Monety bulionowe – srebro to rozsądna opcja dla inwestorów

Można powiedzieć, że monety bulionowe ze srebra są w zasadzie nowością inwestycyjną. Sporządzane są przez mennice kilku państw, i to dopiero od lat osiemdziesiątych XX wieku (pojawiły się jako pierwsze w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Mimo, że są popularne wśród inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest jeszcze tak duża jak podobnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednakże dobrym wyborem dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje środki finansowe, a które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w złoto bądź platynę lub które obawiają się inwestować w odpowiednio kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za stabilniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w dniu emisji zawsze dostrzegalnie przewyższa wartość kruszcu, z którego powstały. Wpływa na to przede wszystkim ogólny wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia monety (tj. opracowanie przez grafika niepowtarzalnego wzoru oraz przygotowanie stosownych sztanc). Nie bez znaczenia jest także to, że monety kolekcjonerskie emitowane są w ograniczanej ilości sztuk, co natychmiast potęguje na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, że z czasem ich wartość będzie stopniowo wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, że tak jak każdy okaz kolekcjonerski, monety te są warte tyle, za ile chce je kupić przyszły nabywca. Z kolei srebrne monety bulionowe nie mają wymiaru kolekcjonerskiego (ich design odświeżany jest niesłychanie rzadko i nie posiadają ustalonego rocznego nakładu), tym samym ich wartość silnie związana jest z wartością rynkową srebra.

Srebro bulionowe – monety nie tylko o wadze 1 uncji trojańskiej

Srebro jest najtańszym kruszcem, w związku z tym monety lokacyjne z tego metalu rzadko wybijane są w nominale mniejszym niż 1 oz, czyli w systemie metrycznym 31,1 g. I choć nominał 1 uncji oraz próba srebra .999 to zasadniczo standard dla tych monet, w sprzedaży kupimy także monety o wadze 3 oz, 10 oz czy 0,5 kg. W rodzimych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu dostaniemy rozpoznawalne na każdym krańcu świata Krugerrandy z Południowej Afryki, Liście Klonowe z Kanady oraz Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niekonwencjonalnym nominale 1,5 €.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]