Potrzebujesz kredytu? Bez historii kredytowej to również możliwe

Potrzebujesz kredytu? Bez historii kredytowej to również możliwe

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest w dzisiejszych czasach niezwykle popularne, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Jest spora rzesza osób, które nie mogą wziąć takiego zobowiązania, gdyż nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Banki zazwyczaj określają odrębne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne warunki, determinujące fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które spłacają już jakieś pożyczki. Na największe problemy muszą być gotowi klienci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z faktem, iż kredyt nie zostanie im przyznany, muszą liczyć się także emeryci. Oczywiście kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy, a także wykonujące pracę za granicą. Okoliczności te powodują, że teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne przepisy i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Doskonałym pomysłem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, lecz wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, jakie doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.