Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, samochodowy, ratalny oraz gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale również parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.