Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Szukasz internetowego kantoru? Kliknij w to miejsce.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w banku – te pierwsze wciąż działają w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Jednak w błyskawicznie transformującym się świecie, klienci pragną wymieniać obcą walutę bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor wymiany walut przez internet?

Operacja w kantorze internetowym jest równie łatwa jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionej doby. Drugim i niezmiernie istotnym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocnych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort i znaczną autonomię w zarządzaniu swoimi funduszami. Korzystają z nich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej oraz osoby studiujące lub zatrudnione za granicą. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.