Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

Jeśli potrzebujesz sztabki złota, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Odkładanie pieniędzy na koncie bądź deponowanie ich na lokacie nie jest już tak rentowne jak jeszcze pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia doprowadziły do tego, iż Polacy poszukują metod, które pomogą ich oszczędnościom dawać po latach poboczny przychód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a szczególnie – sztabki złota.

Złoto w sztabkach – czemu zainteresowanie tym kruszcem pozostaje wysokie?

Z góry należy dobitnie zaznaczyć, że inwestycja pieniędzy w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto najczęściej opiera się silniejszym i słabszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna oraz gospodarcza często podnosi jego cenę. Rzecz jasna, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak analizując jej historyczny wykres natychmiast można dostrzec, iż z biegiem czasu ona wzrasta. Dlaczego? Od stuleci ilość tego metalu obecna na rynku pozostaje mniej więcej bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalny środek płatniczy, dzisiaj jest w szerokim zakresie stosowany w przemyśle, elektronice oraz medycynie, jak również – wciąż na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu wykorzystanego np. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo odtwarzacze CD) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, toteż zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w odrębnych sztabkach i combibary – co wybrać?

Słysząc o lokacie środków w sztabki złota większość osób momentalnie oceni, iż to nie dla nich, z uwagi na wysoki koszt. Jednak sztabki złota są produkowane w licznych wagach, więc w zasadzie każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 5 g. Te małe sztabki są wręcz znakomite jako upominek. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący większymi funduszami często nabywają większe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g, a nawet 1000 g. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie można podzielić odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Dlatego powinno się zamawiać złoto w sztabkach o różnym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na drobne sztabki o wadze 1 g.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]