Co warto wiedzieć o mass collect?

Co warto wiedzieć o mass collect?

Dowiedz się więcej o mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich ID. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne czy wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty lub standardowy przelew). Korzystanie z mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a zarazem wyeliminowaniem możliwych pomyłek, które mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności – o atutach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (mają ją m.in. mBank i niektóre banki spółdzielcze) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia mniej niż setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym łatwiejsze śledzenie spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na wzrost terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]