Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Więcej o fala uderzeniowa aparat.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko używana w ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej niezmiernie precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi wyjątkowo dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak zapalenie ścięgien, tzw. łokieć tenisisty, bóle kręgosłupa czy ostroga piętowa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]