Skleroterapia – na czym polega zabieg i przeciwwskazania

skleroterapia kielce

Żylaki to dość pospolite schorzenie, które z biegiem lat zauważa u siebie ogromny odsetek osób dorosłych. Stopniowo do świadomości społecznej przedostaje się fakt, że leczenie żylaków nie jest już postrzegane jedynie jako zabieg estetyczny. Uwidaczniające się na skórze pajączki naczyniowe oraz żyłki są przecież także oznaką problemów zdrowotnych powiązanych z żyłami, m.in. uszkodzenia zastawek żylnych. Z tej przyczyny do gabinetów medycyny estetycznej nagminnie napływają pacjenci szukający metod ich redukcji. A taką metodą jest m.in. skleroterapia.

Czy skleroterapia jest zabiegiem bolesnym?

Skleroterapia, którą często nazywa się także ostrzykiwaniem żylaków, to w tej chwili wręcz standardowe leczenie żylaków, pajączków naczyniowych i żył siateczkowatych. Polega ona na dożylnym podaniu środka chemicznego (mającego postać cieczy albo pianki), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków nie jest zabiegiem bolesnym, bo podczas zabiegu używa się bardzo cieniutkie igły. Liczba nakłuć wykonywanych podczas zabiegu zależy od grubości żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapia może stanowić dopełnienie terapii przeprowadzanej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Należy zaznaczyć, że skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, więc przeważnie wykonuje się ją w seriach 3 ewentualnie więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz specjalista na podstawie analizy stanu zdrowia każdego pacjenta.

Skleroterapia – przeciwwskazania do jej przeprowadzenia

Jak w większości zabiegów medycznych, również przy skleroterapii występują pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na choroby serca, ostrą zakrzepicę żylną i miażdżycę tętnic kończyn dolnych. Lekarz nie zgodzi się również na ostrzykiwanie żył u kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, jak również u pacjentów, u których ujawniono skłonność do alergii, w tym w szczególności na stosowany w czasie zabiegu środek obliteryzujący.

Kontakt z firmą:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]