Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Zamów aparaty do magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i likwiduje obrzęki.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy także modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]