Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie wpływają na nasze zdrowie i otoczenie oraz neutralizują przykre zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić na skutek oddziaływania silnego pola magnetycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak kopiarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, szkodliwe bakterie i wirusy czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie ustawicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, przychodniach medycznych, biurach czy szkołach, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.