Nowoczesne wybielanie zębów

Nowoczesne wybielanie zębów

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono żółte. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – zauważalne efekty już po kilku sesjach

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (pasty, woski, paski), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite efekty już po 3 sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg zaczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalnego szablonu ustala się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest także właściwe dobranie odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście tonów, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.