Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Dowiedz się więcej o laserach wysokoenergetycznych na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest używany przez personel opiekujący się sportowcami – świetnie nada się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: skręcenia stawów, naderwania wiązadeł czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu lumbago, haluksów, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]