Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Jeżeli interesujesz się leczeniem starczowzroczności Kraków, koniecznie skieruj się tutaj.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starości. Jej przejawem jest pogarszanie się widzenia na krótkie odległości, co w istocie przeszkadza w czytaniu gazet, korzystaniu z smartfona czy komputera, rozwiązywaniu krzyżówek oraz wykonywaniu szeregu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności oka do akomodacji bądź jej pełnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie okularów, niemniej jednak powoduje to sporo trudności. Soczewki do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne, a modele progresywne są na ogół drogie. Idealnym wyjściem może okazać się zatem zlikwidowanie presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest konieczne?

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się wielu problemów przy wykonywaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Osoby cierpiące na tę chorobę (należy zaakcentować, iż nierzadko pierwsze oznaki presbiopii ujawniają się zaraz ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie opisu artykułu) czy podróżami komunikacją miejską (problemy ze sprawdzeniem planów jazdy). W dodatku, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość lepszego widzenia w dali, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Nie należy także zapominać, iż wada ta się nieustannie pogłębia, a każde następne dwa lata skutkują zwykle osłabieniem widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji przy użyciu szkieł korekcyjnych, dostępne jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są też drogą ku temu, aby w trakcie pojedynczego zabiegu zupełnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]