Implantologia – co warto wiedzieć?

Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie było to jednak trafione wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz również mają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – unikać palenia papierosów, bardzo ciepłych dań oraz napojów alkoholowych. Istotne jest także stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz dyskomfort.

Implantologia – któremu lekarzowi powierzyć?

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne jest to, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne wskazówki.