Endodoncja mikroskopowa – o leczeniu kanałowym

Endodoncja mikroskopowa – o leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie zaś, wykorzystując nowoczesne sprzęty i – w szczególności – skuteczne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe jest wskazane zawsze, gdy pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, dzięki którym lekarz może dostać się do głęboko zlokalizowanych tkanek zęba. Dobrze jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Jakich?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami stomatologa, ograniczając niemal do zera ryzyko wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie wizyty oraz polepszenie komfortu leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie we wszystkich sytuacjach jest ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli jest ono niezbędne, powinniśmy udać się do lekarza posługującego się nowoczesnymi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w sieci.