Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny samochodów, roztocza, sadzę, pyłki kwiatów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.