Więcej o badaniach operatorów Bielsko Biała
Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy określony człowiek jest wstanie pracować jako kierowca wózka tudzież innej maszyny. Choć wielu kandydatów podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich przejście nie może przyprawić nam znaczących trudności. Jak zatem wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co warto się przygotować?
Jak zaczynają się badania operatorów?
W początkowej części badania potencjalny operator uzupełnia przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania związane z działaniem w różnych, najczęściej ekstremalnych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie mógł stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego sprawność intelektualną i zdolności interpersonalne. Treść ankiety zależy od profesji ubiegającego się o uprawnienia. Ta część badania operatorów często wywołuje ogromny niepokój, jednak jej zaliczenie nie jest trudne.
Badania operatorów – aparaty
Ostatni etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych przyrządów. Poszczególne zadania badają takie umiejętności jak prędkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych przypadkach. Należy wiedzieć, że czasem ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy badany w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego nastroju albo badanie udowodni, że przed odwiedzeniem przychodni spożył alkohol. Badanie może być wtedy przełożone lub – jeśli przyczyną jest spożycie alkoholu – nawet odwołane.
Kontakt z firmą:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]