Złota i srebrna biżuteria z topazami

biżuteria z topazami, pierścionki z topazami, topazy

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest stosowany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Poza tym jest także wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników i nabywców biżuterii. Może mieć najróżniejsze barwy – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez złotników bywa najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z tym metalem. Warto przy tym zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są również wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają także inne produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek około tysiąca złotych, natomiast na srebrne wydamy nawet sześć razy niższą kwotę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc wybrać modele najbardziej odpowiadające danym upodobaniom dobrze więc udać się do kilku salonów – zaś to wymaga dużo wysiłku. Żeby takich problemów się ustrzec, warto postawić na kupno w internecie. Będzie to rozwiązanie dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z internetu możemy także wyszukać pierścionki czy naszyjniki w okazyjnych cenach.