Wszystko o zapięciach kolczyków

Wszystko o zapięciach kolczyków

Kup kolczyki srebrne.

Wybierając kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, materiał, z którego są wykonane, i to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły wykaz często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Podobnie popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go założyć, ze względu na odchylaną tylną “klapkę”. Często używa się ich przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je latem, kiedy nie nosi się szali, odzieży z postawnym kołnierzem ani czapek.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. Aktualnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]