Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz nabyć zawieszki, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.