Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Biżuterię z ametystami kupisz na https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Mozambiku, Urugwaju i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.