Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Szukasz znaków BHP? Skieruj się na tę stronę.

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Dzisiaj kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg prawidłowego znakowania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, biurowce, jak także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zalicza się też instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na przeróżnych maszynach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są też w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam najczęściej znaki o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]